Foobiad, paanika ja stress

Isegi kõige raskemaid foobia, stressi ja paanikahoogude sümptomeid on võimalik edukalt vähendada ning oma elust kõrvaldada.
Meil on peamiselt kahte tüüpi häirivaid mälestusi.
Ühed mälestused vaigistuvad sujuvalt, ligikaudu aasta hiljem on kujutluspilt probleemsest sündmusest emotsioonivaba. Neisse kogunenud pinge tuhmub teatud aja jooksul, kuniks üks hetk avastad, et saad olukorda meenutada nagu tavalist kirjeldavat mälupilti ühest õnnetust juhtumist minevikus.

Traumaatilised mälestused seevastu ei hääbu sarnasel kombel, nad kipuvad aja jooksul süvenema. Selline kujunemine leiab aset tänu aju emotsionaalsele häiresüsteemile, mis on arenenud meie heaolu ja ellujäämise tagamiseks. Kui kannatad paanikahoogude, foobiate või traumajärgse stressi käes, on see selge märguanne, et häiresüsteem on muutunud ülitundlikuks ning edastab vigast signaali.
Sellest tulenev stress saab olla äärmiselt ängistav.
Jättes ilmnevad märguanded tähelepanuta, võib inimene ootamatult kogeda tugevaid emotsionaalseid reaktsioone, täiesti kohatutel hetkedel. See on seisund, mida hoiab üleval vigane protsess. Kui tunned end siin ära, siis oled ilmselt teadlik selliste episoodide kurvastavast ja elu hävitavast mõjust.

Võid näiteks vältida teatud olukordi ja tunda end kokkupuutes teiste inimestega ebakindlalt. Või koged pealetükkivaid mälupilte ja meenutusi, mis omakorda suurendavad ärevust ja kurnavaid mõtteid. Ükskõik millised on sinu kogemused, siis see ei peaks olema nii. Iga inimene väärib vabadust minevikusündmustest, et elada rahuldust pakkuvat ja täisväärtuslikku elu.
Meie ühine töö aitab sul:
  • Kasutada tulemusele orienteeritud meetodeid probleemi tekkekohas.
  • Jagada teavet, mis annab selge arusaama sinu hetke kogemusest.
  • Õppida sügavalt lõdvestuma ja pääseda ligi oma sisemistele ressurssidele.
  • Taas siseneda kohtadesse või olukordadesse, mida oled üldiselt vältinud.
  • Käsitleda tehnikaid, mis võimaldavad liikuda edasi iseseisvalt ja enesekindlalt.